Tüm Türkiye Gençliğine Çağrımızdır!

By  |  0 Comments

YSK referandum öncesinde mühürsüz pusulaların geçersiz olduğunu açıklamasına rağmen oylar kullanıldıktan sonra birden bire bu pusulaların geçerli olduğunu açıkladı.
Yaklaşık 2,5 milyon oyun nereden geldiği belli olmayan mühürsüz oylar olduğu ifade ediliyor. Yani maçın hakemi satın alınmıştır. Referandum sonuçları şaibelidir.

Hakemi satın alınmış, karşı takımın oyuncuları kırmızı kart ile oyun dışı bırakılmış bir futbol maçını kazanan takım, maçı ne kadar kazanmış sayılırsa Erdoğan ve AKP de o kadar kazanmıştır.
Türkiye gençliğinin çok büyük bir kısmı tek adam hayallerine, gerici faşist politik rejimin inşasına hayır demiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, hükümeti ve arkasındaki sermaye güçleri şimdi de bu meşru olmayan seçim sonuçlarını kabul etmiyoruz.

Halkın onay vermediği bir ‘Tek adam tek parti diktatörlüğü’ için bu tabloyu da fırsata çevirmesine izin vermeyeceğiz.
Bu referandumdan Türkiye gençliği için tek bir sonuç çıkmıştır; o da mücadeledir! 1982 darbe anayasasının yasaklarının üniversitelilerin harç protestoları, bahar eylemleri, 1991 büyük madenci yürüyüşü ile nasıl delindiğini hatırlayalım.
Ücretsiz, nitelikli ve bilimsel eğitim demokratik üniversite talebimizin, insanca yaşam ve çalışma koşulları isteğimizin bu iktidar tarafından karşılanmayacağı açıktır.
Onların kaos tehditlerinin karşısında yan yana durmaktan, taleplerimiz için, haklarımız için mücadele etmekten başka bir çaremiz yok.
Sermayedarların ve onların temsilcisi AKP hükümetinin inşa etmeye çalıştığı gerici faşist politik rejime geçit vermeyeceğiz.

Onların karşısına cesaretle çıkacak, geleceğimizden de ülkemizden de vazgeçmeyeceğiz.


Tüm Türkiye gençliğini bunun için mücadele etmeye çağırıyoruz
.